Paprocki & Brzozowski i Edyta Herbuś w Nowym Jorku – pierwszy Polski Tydzień Mody za nami

Reklama - Advertisement

Zakończył się Nowojorski Tydzień Mody a z nim pierwszy w historii Polski Tydzień Mody. Wydarzenie zorganizowane przez Polish-American Fashion Foundation, z założycielką i prezesem Alexandrą Borowczak na czele, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Tydzień zainaugurował pokaz mody w New Museum na dolnym Manhattanie. Podczas pokazu swoje kolekcje wiosna/lato 2016 zaprezentowali Paprocki & Brzozowski, jeden z najlepszych domów mody w Polsce, oraz Viola Spiechowicz i MIA, czyli duet mamy i córki, Anny i Iwony Marganski. Viola Spiechowicz i MIA to wschodzące projektantki, którym możliwość zaprezentowania swoich kolekcji w Nowym Jorku dało wygranie konkursu zorganizowanego przez Polish-American Fashion Foundation w Polsce. Celem fundacji jest nie tylko promocja polskiej mody na świecie, ale również wspieranie rozwijających się projektantów.

Gościem specjalnym z Polski była aktorka i tancerka Edyta Herbuś. Podczas pokazu obecni byli również przedstawiciele Konsulatu RP w Nowym Jorku z Panią Konsul Generalną Urszulą Gacek na czele. Co najważniejsze, nie zabrakło przedstawicieli amerykańskich mediów, co umożliwiło rozpropagowanie polskiej mody wśród szerszej rzeszy nowojorczyków.

W dzień po pokazie mody, miejsce miała uroczysta Gala w Konsulacie RP w Nowym Jorku, a następnie, przez dwa dni, każdy odwiedzić mógł showroom w studio INGLOTa na Manhattanie, gdzie obejrzeć można było kolekcje i poznać projektantów osobiście.

Zobaczcie relację z wydarzenia, a w niej wywiady z Paprockim& Brzozowskim, Edytą Herbuś oraz organizatorami! Przede wszystkim, zobaczyć będziecie mogli kolekcję i trendy na nadchodzący sezon!

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Artur Adamski

Latest posts by Artur Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here