Parafia św. Stanisława Kostki na Staten Island świętuje 100 lat!

Reklama - Advertisement

Gościem RAMPA TV jest Ksiądz Jacek Woźny – proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na Staten Island.

Parafia w sierpniu obchodziła 100 lat od momentu poświęcenia kamienie węgielnego pod budowę kościoła. W niedzielę, 10 września Parafia organizuje uroczysty bankiet, podczas którego wyróżnieni zostaną parafianie. W sobotę, 16 września o 6 p.m. w kościele odbędzie się Msza Święta z udziałem Kardynała Nowego Jorku Timothy Dolan – podczas tej mszy świętej ukoronowany zostanie obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, który znajduje się wewnątrz kościoła. Korony na tę okazję zostały pobłogosławione w Watykanie przez samego Papieża Franciszka, podczas specjalnej audiencji, w której udział wzięła delegacja kościoła św. Stanisława Kostki na Staten Island. 

O szczegółach opowiada w RAMPA TV ks. Jacek Woźny, który również przybliża początki powstania parafii i najważniejsze momenty z jej historii, w tym opowieść o tym, jak po latach “nieistnienia” parafia stała się ponownie niezależną. 

Zapraszamy!

Zdjęcie: archiwum własne Ks. Jacek Woźny

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here