Pierożek na Greenpoincie – jedyna prawdziwa pierogarnia w NYC

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Alexandra Kucharski, współwłaścicielka restauracji Pierożek na Greenpoincie. Pierożek to jedyna w Nowym Jorku, polska pierogarnia! Codziennie świeże, ręcznie robione pierogi, tworzone są w Pierożku według autentycznego przepisu z Częstochowy. To spełnione marzenie męża Alexandry, Radosława Kucharskiego, który pochodzi właśnie z tego miasta w Polsce. 

Pierożek obchodzi swoje pierwsze urodziny. W trakcie tego pierwszego roku, o Pierożku pisał już dziennik New York Times, odwiedziły go także m.in. amerykańskie telewizje jak Fox News. Delikatne, mięciutkie i soczyste pierogi skradły serca Polaków jak i Amerykanów.

W Pierożku zjeść można specjały polskiej kuchni, jak uszka i barszcz czerwony, ale to Pierogi są specjalnością restauracji. Zamówić możecie je w każdej prawie odsłonie: tradycyjne pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, na słodko z serem i malinami czy z truskawkami. To właśnie w Pierożku, zjecie również pierogi w niespotykanej odsłonie: pierogi z kaszanką lub pierogi z Jalapeño. Całości dopełnia podanie: potrawy serwowane są w oryginalnej zastawie z Bolesławca.

Alexandra Kucharski opowiada o pierwszym roku restauracji, wyzwaniach związanych z COVID-19, ale także o nowej usłudze: CATERINGu na każdą okazję. To teraz w Pierożku zamówić możesz pierogi, oraz inne specjały polskiej kuchni, na wynos – możesz uświetnić swoje przyjęcie w domu, pracy, czy zaplanować już święta! 

PIEROŻEK jest otwarty: zamów osobiście przy 592 Manhattan Ave., Greenpoint lub dzwoń 718 576 3866.

https://www.pierozekbrooklyn.com/catering-1

Posłuchaj o szczegółach:


 

PIEROGI – zawsze świeże, robione codziennie, ręcznie, według unikatowej receptury prosto z Polski – takie tylko w Pierożku, jedynej, prawdziwej pierograni w Nowym Jorku.

Teraz PIEROŻEK oferuje catering – swieże pierogi możesz zamówić na wynos aby uświetnić swoje przyjęcie, lunch w pracy czy Thanksgiving.

Zamów pierogi tradycyjne: ruskie, z kapustą i grzybami, na słodko czy na przykład pierogi z Jalapeño.

PIEROŻEK jest otwarty: zamów osobiście przy 592 Manhattan Ave., Greenpoint lub dzwoń 718 576 3866.

Zapytaj o możliwość dostawy.

Pierożek oferuje również inne ciepłe dania, np. barszcz z uszkami.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here