Pierwszy Polonijny Dzień Dwujęzyczności za nami

Reklama - Advertisement

10 października miejsce miał pierwszy Polonijny Dzień Dwujęzyczności –  najnowsze święto Polonii w USA powstało z inicjatywy fundacji Dobra Polska Szkoła. Obchody święta w Nowym Jorku zorganizowane zostały przy szkole 71 na Ridgewood. Masa atrakcji dla dzieci oparta została na zabawach językowych właśnie.

Zapraszamy do wysłuchania relacji, a w niej rozmowa z Martą Kustek, oraz z dziećmi. Dzieci pytamy o wiele kwestii: co najtrudniejszego jest w języku polskim, jakie są korzyści związane z umiejętnością mówienia w dwóch językach, co powiedzieliby swoim amerykańskim znajomym aby przekonać ich do nauki języka polskiego. Dzieci opowiadają również o swoich ulubionych legendach, a nawet podejmują wyzwanie wypowiedzenia polskiego “łamańća” językowego.

Zapraszamy!

Zobacz też galerię zdjęć z wydarzenia: Fotorelacja

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here