Po raz pierwszy w historii – polski pawilon podczas Fancy Food Show w NYC (wideo)

Reklama - Advertisement

Po raz pierwszy w historii, Polska zorganizowała swój pawilon wystawców podczas największych w Ameryce Północnej targów spożywczych, Fancy Food Show w Javits Center na Manhattanie. Ponad 30 polskich firm zaprezentowało swoje produkty, a wszystkie charakteryzowała wysoka jakość oraz organiczne pochodzenie. Wśród wystawców Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych – Polska Ekologia, do których należy m.in. wytwórca miodu, firma Sądecki-BARTNIK; ponadto, m.in. firmy Sokołów, Kupiec, Sante i Bakalland, a także producenci i lokalni dystrybutorzy polskich produktów w USA, jak Brooklyn Imports czy Square Enterprises. 

Targi są istotnym elementem promocji polskich marek w USA, a udział w nich, jest często podstawą do rozwoju na rynku amerykańskim. Z Polski specjalnie z tej okazji przybyła delegacja rządowa, na czele z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Jackiem Boguckim. To właśnie na targach w Nowym Jorku, Minister Bogucki spotkał się z Komisarzem Departamentu Rolnictwa stanu Nowy Jork, Richardem Ball, aby przedyskutować możliwości jakie niesie ze sobą rozwój biznesowy polskich firm w stanie NY. Obecni byli również przedstawiciele Centrum Promocji Krajowej Izby Gospodarczej z prezes zarządu Bożeną Wróblewską na czele. Całe wydarzenie w USA zorganizowane oraz koordynowane było przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku i szefową działu, Konsul Sabiną Klimek. 

Zwieńczeniem działań, była gala w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. Gala miała charakter spotkania biznesowego, a jej celem było umożliwienie firmom nawiązania kontaktów handlowych. Gości powitał Konsul Generalny RP Maciej Golubiewski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo! 

Galeria zdjęć:

http://radiorampa.com/polska-dobrze-smakuje-targi-fancy-food-show-na-manhattanie/ 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here