Podwyższone środki bezpieczeństwa wokół Kościołów

Reklama - Advertisement

Po tym jak światło dzienne ujrzał projekt opinii sędziów Sądu Najwyższego w USA co do obalenia prawa do aborcji na poziomie federalnym, przeciwnicy takiego obrotu zdarzeń otwarcie demonstrują swój sprzeciw, a w trwający weekend, zapowiadają protesty wokół kościołów katolickich. W Nowym Jorku, w sobotę, lokalne media podały, że NYPD utrzymuje wzmożoną obecność wokół kościołów katolickich. Oficerowi policji widoczni byli przy Katedrze św. Patryka. 

O implikacjach publikacji projektu opinii sądowej, ale również, ewentualnych skutkach jej wprowadzenia, a także, o tym kto nawołuje do organizowania demonstracji – szczególnie w obchodzonym w niedzielę Dniu Matki – na antenie Radio RAMPA mówił O. Tymoteusz Tarnacki z Amerykańskiej Częstochowy, w Doylestown w stanie Pensylwania.

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here