Polacy w Garfield uratowali mężczyznę z samochodu tonącego w rzece

Od lewej: Karol Jamiołkowski, Bartek i Oskar
Reklama - Advertisement

Czterech młodych mężczyzn, 20-letni Karol Jamiołkowski, oraz jego koledzy Bartek Wòjcik, Oscar Garcia i Romeo, uratowali życie Polakowi, który uległ wypadkowi samochodowemu, kiedy jego Ford Explorer wpadł do rzeki w Garfield, NJ. Do wypadku doszło we wtorek, 17 listopada, po godz. 3 p.m., na moście przy Midland Ave i River Drive.

Pracujący w polskim sklepie Bratek Deli mężczyźni, byli świadkami wypadku i niezwłocznie pobiegli na miejsce zdarzenia. Wiedzieli, że aby uratować życie pasażerowi samochodu, muszą wskoczyć do rzeki. Tak też uczynili.

O całej sytuacji Radio RAMPA opowiedział 20-letni Karol Jamiołkowski – co się wydarzyło, jak zdołali pomóc i kiedy przyjechały służby medyczne? A w końcu, co o całej sytuacji sądzi Karol? Posłuchajcie.

Most wzdłuż Midland Ave w Garfield:

Screen Shot 2015-11-18 at 5.22.30 PM

Zdjęcia nadesłał: Karol Jamiołkowski

Karol Jamiołkowski
Karol Jamiołkowski

11-18-15 Wypadek - Bartek
Bartek Wòjcik

11-18-15 Wypadek - Oscar
Oscar Garcia
 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here