Polish Heritage Festival przeniesiony na przyszły rok. Gdzie się odbędzie?

Reklama - Advertisement

Tegoroczny sezon festiwalowy odbędzie się bez Polish Heritage Festival, czyli Festiwalu Dziedzictwa Polskiego, który od 1971 roku organizowany był w PNC Bank Arts Center, w Holmdel, NJ.

Mający miejscę w pierwszą niedzielę czerwca festiwal, był jedną z wielu imprez etnicznych, organizowanych przez organizację non-profit Garden State Arts Foundation. Oprócz Polaków, w ostatnim roku swoje festiwale organizowali jeszcze Afro-Amerykanie i Słowacy. Według Fundacji, koszta zorganizownia darmowych dla publiki festiwali są coraz większe, a ilość uczestników maleje. Dlatego też wynajem miejsca od PNC Bank Arts Center, które w tej chwili podlega zarządowi Live Nations, a nie jak w przeszłości tylko i wyłącznie NJ Turnpike Authority, jest coraz bardziej kosztowne, a mniej opłacalne.

Tom Kazalski, członek zarządu Polish Heritage Festival, poinformował Radio RAMPA, że znaleziono nowe miejce na zorganizowanie festiwalu w tym roku, ale czas pozostały do planowanej daty festiwalu (czerwiec), był niewystarczający aby dokonać wszystkich formalności. Festiwal nie zostaje zamknięty, a następuje jedynie przerwa na rok 2016. Już wkrótce poznać mamy szczegóły miejsca i czasu zorganizowania 44. już festiwalu, w roku 2017.

Od tej pory również, Polish Heritage Festival, nie podlega już dofinansowaniu Garden State Arts Foundation, która kosztem festiwali etnicznych, musiała obciąć wydatki, tak aby kontynuować swoją działalność (m.in. programy dla dzieci i seniorów).

Organizacja festiwalu, a co za tym idzie, jego przetrwanie, jest więc teraz w rękach zarządu, sponsorów i przede wszystkim Polonii amerykańskiej wschodniego wybrzeża USA.

Więcej info i kontakt z festiwalem: http://www.polfest.com/

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here