Prof. Andrzej Rzepliński, prezes TK, na przyjęciu u Ambasadora RP (audio)

Zdjęcie: Trybunał Konstytucyjny/Radio RAMPA

Profesor Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, był jednym z gości honorowych, podczas piątkowego przyjęcia w rezydencji Ambasadora RP w Waszyngtonie. Prof. Rzepliński przebywa w USA w ramach XIX Międzynarodowej Konferencji Sędziów, jednak jak przyznał, nie mógł nie przyjąć zaproszenia Ambasadora Ryszarda Schnepfa, aby uczcić rocznicę podpisania Konstytucji 3. Maja – z tej bowiem okazji zorganizowana została uroczystość. “Nie jest to decyzja polityczna,” podkreślił Profesor.

Prezes TK przez zgromadzonych gości przywitany został bardzo entuzjastycznie. Otrzymał większe brawa niż senator amerykański Chris Murphy, który został przez ambasadora odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP.

Profesor Rzepliński, w rozmowie z dziennikarzami powiedział,  że sytuacja polskiego Trybunału Konstytucyjnego znana jest sędziom z innych krajów świata, jednak nie była ona tematem dyskusji podczas konferencji w Waszyngtonie, dlatego też nie zagłębiano się w rozmowę o sprawach polskich. Posłuchajcie:

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here