Polka twierdzi, że jest porwaną brytyjską dziewczynką Madeleine McCann

Reklama - Advertisement

21-letnia Polka, Julia Faustyna (nazywana także Julią Wandelt i Julią Wendell) poinformowała w mediach społecznościowych, że może być Madeleine McCann – brytyjską dziewczynką, która zaginęła 3 maja 2007 roku w portugalskim kurorcie Praia da Luz.

Madeleine McCann, miała wrodzoną wadę prawego oka, zwaną “coloboma” w tym samym miejscu co Julia Faustyna i pieprzyki na nodze.

Jak podaje The Daily Beast, Faustyna dowiedziała się o przypadku McCann od swojej babci, w którą teraz nie wierzy, że jest jej prawdziwą krewną. Opublikowała również swoje zdjęcia z dzieciństwa, które wykazują duże podobieństwo. „Mam podobne oczy, kształt twarzy, uszy, usta, miałam szparę między zębami” – napisała Julia Faustyna w jednym z postów. Faustyna stworzyła profil na instagramie, gdzie publikuje podobieństwa pomiędzy nią a zaginioną McCann. Profil: https://www.instagram.com/iammadeleinemccan/ Ponadto Polka twierdzi, że wychowywała się w rodzinie zastępczej, nie ma aktu urodzenia i żadnej fotografii z okresu wczesnego dzieciństwa.

Rzecznik rodziny McCann potwierdził The Daily Beast, że rodzina McCann jest gotowa pójść za tym tropem i zrobić testy DNA.

Czteroletnia Madeleine zaginęła wieczorem 3 maja 2007 roku, gdy rodzice wraz z przyjaciółmi byli na kolacji w restauracji znajdującej się w pobliżu hotelu. Dziewczynka wraz z rodzeństwem zostali sami w pokojowym hotelu, a rodzice co jakiś czas chodzili sprawdzać czy u nich wszystko w porządku. Około 10 p.m. matka Madeleine zorientowała się, że 4-latki nie ma w pokoju. Zawiadomiono portugalską policję, która natychmiast wszczęła śledztwo, które po latach zostało umorzone. W roku 2011 brytyjska policja ponownie zaczęła szukać Madeleine. Ostatecznie nadal jednak nie udało się wyjaśnić tajemnicy jej zniknięcia.

Jak podaje The Daily Beast, jedynym podejrzanym w kwestii porwania jest 45-letni Niemiec Christian Brueckner, który odsiaduje w Niemczech siedmioletni wyrok za gwałt na 72-letniej Amerykance. Pracował w tym samym ośrodku, w którym zaginęła McCann i kilka lat po aresztowaniu znaleziono u niego kostiumy kąpielowe dla małych dziewczynek i dziecięcą pornografię. Został oskarżony o szereg przestępstw seksualnych, ale jak dotąd nie został oficjalnie oskarżony w związku ze zniknięciem McCanna.

Zdjęcie: Instagram

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here