Polka z Chicago dzisiaj w finale polskiego the Voice Kids

Reklama - Advertisement

Już dzisiaj o godz. 8 p.m. czasu polskiego, czyli 2 p.m. czasu nowojorskiego, utalentowana wokalistka, nastolatka Natalia Kawalec z Chicago, będzie walczyła o zwycięstwo w polskiej wersji programu the Voice Kids. Natalia należy do drużyny Cleo i od pierwszego występu zachwyciła jurorów i publiczność swoim talentem.

Program emitowany jest w TVP2, a każdy kto przebywa w Polsce, będzie mógł głosować na naszą rodaczkę, jeżeli przejdzie do ścisłego finału. A jak może to osiągnąć? Jak czytamy na stronie oficjalnej the Voice Kids Polska: “W pierwszym etapie na scenie zaprezentuje się troje uczestników z drużyny każdego trenera. Po występach Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybiorą jedną osobę, która przejdzie do drugiego i ostatecznego starcia. Troje uczestników zaśpiewa utwór solo, duet ze swoim trenerem oraz zaprezentuje swój singiel. O tym, kto zwycięży program zdecydują widzowie w głosowaniu SMS. Najlepszy z najlepszych otrzyma tytuł Najlepszego Głosu w Polsce trzeciej edycji „The Voice Kids” oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną na przyszłą edukację w wysokości 50 000 złotych.”

Trzymamy kciuki!

 

 

Natalia jest wokalistką, która komponuje własne utwory i pisze teksty. Polonia w Nowym Jorku miała okazję posłuchać jej na żywo, podczas ubiegłorocznej Parady Pułaskiego, gdzie Natalia śpiewała na platformie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. To właśnie w 2019 roku, Natalia otrzymała również stypendium “Wschodzącej Gwiazdy” PSFCU. 

Na codzień jest uczennicą 2 klasy Conant Liceum w Chicago i uczęszcza do Polskiej Szkoły Św. Trójcy. W wieku 5 lat rozpoczęła naukę gry na pianinie, którą kontynuuje do dziś. Lekcje śpiewu pobiera u znanej chicagowskiej artystki, kompozytorki i piosenkarki Jade Maze.  Od 10 lat jest członkiem zespołu pieśni i tańca „Lajkonik”, z którym miała okazję kilkakrotnie brać udział w festiwalach w Polsce.

Śpiewa właściwie od zawsze: zaczynała, jako mała dziewczynka w scholii dziecięcej w kościele na popularnym w Chicago „Trójcowie”.  Od paru lat zdobywa pierwsze nagrody na różnych konkursach muzycznych, konkursach piosenki polskiej.  Jest multiinstrumentalistą: gra na pianinie (to jej ulubiony instrument), gitarze, flecie poprzecznym i ukulele.  Pisze i komponuje własne  utwory. Nagrała swój pierwszy singiel „Can’t Wait”, który jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych i na jej kanale w YouTube.  Natalia nagrała swoją pierwszą, świąteczną płytę, obecnie zbiera materiał  na debiutancki album.  Właściwie każdą wolną chwilę przeznacza na śpiewanie i komponowanie. Bardzo ceni sobie  polską piosenkę, lubi śpiewać m. in. utwory Czeslawa Niemena.

Natalia reprezentuje Polonię na różnych polskich i amerykańskich spotkaniach, miedzy innymi śpiewała w chicagowskim Milenium Park podczas pobytu pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy.  Czynnie angażuje się w życie Polonii, swoim śpiewem otwiera wiele kulturalnych wydarzeń polskich i amerykańskich. W 2019 roku została zaproszona do zaśpiewania pięknych pieśni Moniuszki  na festiwalu światowych zespołów folklorystycznych w Rzeszowie, a także na koncercie w Ożarowie Mazowieckim. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here