Polonia amerykańska z dużymi nadziejami na spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem

Reklama - Advertisement

Przedstawiciele części środowiska polonijnego ze wschodniego wybrzeża USA, wiążą duże nadzieje z planowanym spotkaniem prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Obaj prezydenci spotkają się 12 czerwca w Waszyngtonie.

Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego z siedzibą w Amerykańskiej Częstochowie, stolicy duchowej polonii, uważa, że jeżeli ogłoszona zostanie decyzja o zwiększeniu wojsk amerykańskich w Polsce, będzie to  przełomowy moment w historii. Tadeusz Antoniak, przewodniczący Komitetu powiedział, “jest to obalenie układu jałtańskiego, którego proces rozpoczął się w ’89 roku  i do tej pory niestety trwał. Prezydent Trump z Prezydentem Dudą zmienią ten tok historii i ten niesprawiedliwy układ, w którym Polska znalazła się po ’45 roku. Zamkną ten rozdział historii.”

Z tej okazji, Komitet organizuje w metropolii nowojorskiej cykl spotkań z weteranami służącymi na misjach wojennych, a także projekcje dwóch odcinków serialu Weterani Wyrwani Śmierci.

“Braterstwo broni na polu walki – jest ważne, że żołnierz amerykański stanie ramię w ramię z polskim, polski żołnierz ramię w ramię z amerykańskim i potrafią bronić wartości ważnych dla Polaków, jak Bóg, Honor i Ojczyzna.”

Zaproszeni goście, wezmą udział w spotkaniu w Ambasadzie Polski, na którym gościem będzie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

(IAR/RadioRAMPA)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here