Polonia NY ma nowego trenera

Reklama - Advertisement

Anton Camaj został nowym trenerem Polonia NY Soccer Team i to on poprowadzi drużynę w nowym sezonie 2015/2016 w lidzie Cosmopolitan.

Camaj jest pierwszym trenerem Polonii NY spoza środowiska polonijnego i zastąpił trenera Grzegorz Wędzyńskiego, który obecnie trenuje drużynę w Belgii.

Camaj jest trenerem od roku 1986, kiedy to wziął udział w NY Cosmos Soccer Camp. W kolejnych latach trenował takie drużyny jak Concordia College, USSF U-15 Reg-1, NY Albanians. Od 2005 roku, aż do objęcia stanowiska trenera Polonii, pracował z drużynami w Upstate NY.

Polonia NY
Zdjęcie: Polonia NY Facebook

Jak wiemy, nowy sezon to również nowe wyzwania dla drużyny, która właśnie awansowała do pierwszej ligii Cosmopolitan. Pierwszy mecz sezonu, Polonia NY rozegrała 13 września z drużyną Ukrainy, United FC, zwyciężając 1:0. W meczu składów rezerwowych był remis, 2:2.

Polonia radzi sobe również w Long Island Soccer League, gdzie w rozgrywkach udział biorą dwie drużyny: Polonia Over 50 prowadzona przez Jarosława Mieleszko i Polonia Over 50 prowadzona przez Jacka Podbielskiego.

Kolejne mecze już w najbliższą niedzielę, 20 września. Polonia Over 50 zmierzy się z NY Pancyprians Over 50 w Manhasset Valley Park o godz. 9 rano. (E.Shore Rd & Northern Blvd, Manhasset, NY 11030).

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here