Polonia Polonii – czyli Młodzi z USA dla Polaków na Wschodzie

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Patryk Czerwony, przewodniczący i założyciel fundacji Polonia Polonii. Fundacja powstała zaledwie kilka miesięcy temu, a jej celem jest utrzymywanie kontaktu Polonii z USA z Polakami mieszkającymi na kresach wschodnich.

Już w tak niedługim czasie swojej działalności, Fundacja zdołała pomóc dzieciom uczącym się w jedynej polskiej szkole we Lwowie – dostarczone zeszyty do ćwiczeń i podręczniki, okazały się dużym i gorąco przyjętym wsparciem. Inicjatyw i pomysłów do zrealizowania jest znacznie więcej.

Z wywiadu dowiecie się szczegółów o działalności fundacji, założonej przez czterech absolwentów PSD im. Cyryla i Metodego na Greenpoincie. Ponadto, Patryk opowiada również o codzienności Polaków mieszkających np. na Ukrainie i o tym jak traktowani są przez swoją polskość.

Zapraszamy!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here