Reklama - Advertisement

W dniu 14 stycznia w przepięknie położonym The Legacy Castle w New Jersey odbył się Bal Młodzieży zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Młodzieży. 

Jakub Staniewski – prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży przybliżył historię młodzieżowych bali oraz podkreślił dwa główne cele tych imprez, jakimi są integracja i zbiórka pieniędzy na stypendia dla młodzieży.

Konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki powiedział, że naszym obowiązkiem jest wychować sukcesorów, którzy przejmą po nas pałeczkę nad nazwą “lidership”.

Franciszek Piwowarczyk – reprezentujący Polsko-Slowiańską Federalną Unię Kredytową, a także tegoroczny Główny Marszałek Parady Pułaskiego – zwrócił uwagę na to, w jaki sposób starsza generacja amerykańskiej Polonii może pomagać polonijnej młodzieży.

Grzegorz Fryc – prezes Pulaski Association of Business and Professional Men – podkreślił rolę polskich organizacji w angażowaniu polonijnej młodzieży w ich strukturach.

George A. Castro II – właściciel i prezes Ritz Theatre w Elisabeth, w New Jersey, Członek Zarządu ds. Zagospodarowania Przestrzennego w mieście Elizabeth, jeden z czołowych brokerów nieruchomości w USA, a także  mentor Jakuba Staniewskiego, powiedział, że sam jest migrantem z Kolumbii, więc wie co to znaczy budować tożsamość narodową poza granicami kraju i jest dumny z amerykańskiej młodej Polonii.

Natalia Ostapowicz – wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży opowiedziała co ją ujęło w Polskim Stowarzyszeniu Młodzieży i podkreśliła rolę zespołu i wolontariuszy zaangażowanych w organizację tego balu. 

A teraz posłuchajcie wrażeń i emocji z balu z ust samych członków Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz innych uczestników balu. 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here