Polonijna Młodzież trzyma się razem – Bal Młodzieży i 30 lat PSO

Advertisement

15 stycznia w Carlstadt, New Jersey, miejsce miał pierwszy Bal Młodzieży organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Młodzieży – Polish Youth Association. Bal był kontynuacją tradycji rozpoczętej w 1997 roku przez PSO – Polish Student Organization. PSO przez ponad 20 lat, dorocznie, organizowało bal stypendysty, a wydarzenie w Carlstadt, na celu miało również uczczenie 30 lat istnienia PSO.

Z okazji uroczystości, do uczestników balu i członków Stowarzyszenia, list wystosował sam burmistrz miasta Nowy Jork Eric Adams, który docenił zasługi Polonii dla Miasta Nowy Jork, a także, podkreślił, jak ważna jest rola młodej Polonii w umocnieniu głosu społeczności etnicznych w Nowym Jorku. List z okazji Balu wystosowali również: biskup pomocniczy dzielnicy Brooklyn Witold Mroziewski, radny miasta Nowy Jork Robert Holden, Minister z Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, Ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski, Ambasador Polski w USA Marek Magierowski, Konsul Generalny RP w NYC Adrian Kubicki. W Balu udział wziął wicekonsul Stanisław Starnawski z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.

Wśród gości, a także rozmówców Radio RAMPA byli: Monika Dziewa, prezes PSO w latach 2014-2020, która z radością przyjęła wiadomość o tym, że Polskie Stowarzyszenie Młodzieży będzie kontynuować działalność PSO; Grzegorz Fryc, prezes Pulaski Association of Business and Professional Man, który zapewnił, że młodzież wstępując na ścieżkę zawodową będzie mogła liczyć na wsparcie organizacji PABPM; Adam Kownacki, polski bokser wagi ciężkiej, który jako gość honorowy balu, uznany został za honorowego członka Polish Youth Association.

Uczestnicy balu i członkowie organizacji zgodnie przyznali, że działalność Polskiego Stowarzyszenia Młodziezy jest potrzebna i korzystna. W relacji radiowej, posłuchacie dlaczego tak twierdzą. 

Zwieńczeniem części oficjalnej balu był występ wokalny Olivii Bąk. Wyróżnienia za swoją dzialalność otrzymali również najbardziej zasłużeni działacze Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Dla uczestników balu zorganizowano loterię z atrakcyjnymi nagrodami, w tym sprzęt elektroniczny i bilet lotniczy do Polski ufundowany przez PLL LOT. Jednym ze sponsorów balu była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. 

Posłuchajcie relacji w Radio RAMPA:

 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here