49. Marsz w obronie Życia w stolicy USA – czy maszerowali po raz ostatni?

Reklama - Advertisement

W piątek, 21 stycznia, odbył się 49. Marsz w obronie Życia w stolicy USA, Waszyngtonie. Manifestacja zorganizowana została pod hasłem “Równość zaczyna się w łonie matki” i zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób z całego kraju – osoby te sprzeciwiają się aborcji. Data przemarszu ustalana jest w okolicach 22 stycznia, czyli dnia w którym w 1973 roku, podjęta została decyzja w sprawie Roe vs. Wade – na mocy tej decyzji, prawo federalne, zezwala  na dokonanie abrocji do momentu kiedy płód staje się zdolny do życia.

Wśród manifestujących obecnych było kilkudziesięciu przedstawicieli amerykańskiej Polonii – przybyli oni z sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie, a także, wraz z grupą Polonia Pro-Life z New Jersey. Wielu maszerujących miało nadzieję, że był to ostatni Marsz Życia – w amerykańskim Sądzie Najwyższym, ważą sie losy ustawy Roe vs. Wade – maszerujący wierzą w to, że ustawa zostanie obalona w formie w jakiej obowiązuje, jeszcze w tym roku. 

Wśród osób, które zaadresowały tłum byli m.in Jeanne Mancini, prezes March for Life Defense and Education Fund oraz Rev. Mike Schmitz. W latach poprzednich, do maszerujących przemawiał m.in. wiceprezydent Mike Pence oraz Prezydent USA Donald Trump. 

Na antenie Radio RAMPA 620 AM, gościł o. Tymoteusz Tarnacki z Amerykańskiej Częstochowy – opowiedział o przebiegu marszu, oraz jego znaczeniu. Ojciec Tarnacki powiedział również o pomocy dla osób, które borykają się z problemem aborcji.

Pierwszy Marsz Życia zorganizowany został w 1974 roku, czyli rok po ustaleniach z Roe vs. Wade.

Posłuchajcie rozmowy:

 

 

Zdjęcia: Amerykańska Częstochowa/Polonia Pro-Life

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here