Polonijny panel profesorów poświęcony szczepieniom

Reklama - Advertisement

W niedzielę odbył się Polonijny panel profesorów #SzczepimySię, poświęcony zagadnieniu szczepień i ich roli w walce z wirusami. Eksperci odnieśli się do obaw i wątpliwości wobec obecnie dostępnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ocenili również rolę szczepień w zapobieganiu epidemii i odpowiedzialności za zdrowie społeczności wyrażanej indywidualną decyzją o zaszczepieniu się.

Profesor Jarosław Pinkas – dyrektor i dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Krajowy Konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego, były Główny Inspektor Sanitarny podkreślił, że paneliści odpowiadali na istotne pytania dotyczące pandemii koronawirusa i szczepień.

Panel ekspertów jest skierowany do wszystkich zainteresowanych tematem szczepień; był prowadzony w języku polskim. Dostęp do panelu jest możliwy poprzez konta w mediach społecznościowych Konsulatu Generalnego RP w Chicago, zamieszczamy link do wideo:

 

(IAR/RadioRAMPA)
 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here