Polska szkoła im. gen. Pułaskiego na Brooklynie świętuje 30 lat istnienia

Reklama - Advertisement

Polska Szkoła Dokształcająca im. Generała Kazimierza Pułaskiego w tym roku obchodzi jubileusz 30–lecia. Z tej okazji w dniach 21-22 października odbył się szereg wydarzeń celebrujących ten piękny jubileusz.

W sobotę, 21 października obchody 30. lecia otwarła wystawa, w której dzieci ze szkoły zaprezentowały swoje prace na dwa tematy: “Kazimierz Pułaski – nasz bohater narodowy’’ oraz “Co lubimy w naszej szkole”. Przed południem wystawiono też specjalne przedstawienie jubileuszowe. W sobotę wieczorem na uroczystym Bankiecie Jubileuszowym Bogusława Borkowska – Dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Gen. Pulaskiego opowiedziała o aktualnej organizacji szkoły i o tym co ich wyróżnia na tle innych polonijnych szkół.

Wicekonsul Mateusz Dębowicz – podkreślił rolę polskich szkół dokształcających w kształtowaniu młodego pokolenia.

Ks. Biskup Witold Mroziewski z diecezji Brooklyn oraz Maria Serafin współzałożycielka szkoły i nauczycielka w tej szkole wspomnieli moment powstania szkoły, a Proboszcz parafii ks. Łukasz Dutkiewicz podkreślił, że polska szkoła jest w parafii bardzo potrzebna.

Renata Jujka – Wiceprezes CPSD wręczyła wszystkim nauczycielom dyplomy, dla dyrektor szkoły zadedykowała wiersz Barbary Kosmowskiej i złożyła życzenia szkole.

Podczas tej celebracji wypowiedziano wiele podziękowań i wręczono wiele nagród. Głównymi nagrodzonymi byli nauczyciele tej szkoły za ich trud włożony w edukację dzieci w duchu polskości. Beata Grabowiec – Krużel – nauczycielka w szkole im. Generała Kazimierza Pułaskiego na Brooklynie, przygotowała prezentację multimedialną, pokazującą minione 30. lat, a także opowiedziała o przygotowanych przez dzieci pracach malarskich. Iwona Biel – nauczycielka w w szkole im. Generała Kazimierza Pulaskiego na Brooklynie opowiedziała o jubileuszowym przedstawieniu.

Na uroczystym bankiecie jubileuszowym nie zabrakło również wybitnych przedstawicieli absolwentów tej szkoły. Jakub Staniewski – prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży i absolwent tejże szkoły, wspomniał cukierki ze sklepiku szkolnego, jasełka, w których grał pastuszka i podkreślił, iż szkoła stwarzała niezwykłe warunki do integracji pomiędzy dziećmi i klasami.

Obchody 30 – lecia polskiej szkoły dokształcającej im. Generała Kazimierza Pulaskiego na Brooklynie, zakończyła w niedzielę uroczysta msza. św. W parafii sw. Franciszki de Chantal na Brooklynie.

 


 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here