USA zbombardowały proirańskie siły w Syrii

A U.S. Air Force F-15E Strike Eagle aircraft from the 335th Fighter Squadron releases flares during a local training mission over North Carolina, Dec. 17, 2010. (U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Michael B. Keller)
Reklama - Advertisement

Lotnictwo Stanów Zjednoczonych przeprowadziło uderzenia w składy broni we wschodniej Syrii. Według przedstawicieli rządu USA magazyny były wykorzystywane przez wspieranych przez Iran bojowników do atakowania amerykańskich wojsk w regionie.

Na polecenie prezydenta Bidena, siły zbrojne USA przeprowadziły dziś atak na obiekt we wschodniej Syrii wykorzystywany przez irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej i powiązane z nim grupy – poinformował w oświadczeniu sekretarz obrony Lloyd Austin.

Szef Pentagonu powiedział, że uderzenie zostało przeprowadzone przez dwa amerykańskie samoloty F-15. – To precyzyjne uderzenie w obronie własnej jest odpowiedzią na serię ataków na personel amerykański w Iraku i Syrii – dodał Austin.

Sekretarz obrony oświadczył, że bezpieczeństwo żołnierzy amerykańskich jest priorytetem prezydenta Bidena i że bombardowaniami proirańskich sił w Syrii dał jasno do zrozumienia, że Stany Zjednoczone będą bronić swojego personelu i interesów.

Stany Zjednoczone są w pełni przygotowane do podjęcia dalszych niezbędnych środków w celu ochrony naszych obywateli i naszych obiektów – dodał szef Pentagonu i zapowiedział, że USA będą nadal prowadziły misje zwalczania ISIS w Iraku i Syrii.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Michael B. Keller U.S. Department of Defense Current Photos/Wikipedia

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here