Polski trucker prosto z demonstracji przy granicy kanadyjsko-amerykańskiej

Advertisement - Reklama

“Urodziłem się w komunie, ale w komunie nie umrę,” powiedział w wywiadzie dla Radio RAMPA Krzysztof Różycki – polski kierowca ciężarówek, który od kilku dni bierze udział w demonstracji “truckerów” przy granicy amerykańsko-kanadyjskiej w prowincji Alberta, w Kanadzie. Gość Radio RAMPA opowiada o tym co dzieje się na miejscu – wszystko rejestruje również na wideo.

Kanadyjscy truckerzy rozpoczęli demonstrację przeciwko restykcjom utrzymywanym przez ich rząd z powodu COVID-19. Zaczęło się od nakazu szczepień dla samych kierowców, ale obecnie, większość z nich domaga się zniesienia wszystkich restrykcji na poziomie federalnym, niektórzy chcą nawet rezygnacji premiera Kanady, Justina Trudeau. Jak mówi Krzysztof, do protestu dołączył aby okazać swoją solidarność z innymi truckerami. Sam jest przeciwnikiem “przymusu” szczepień i utrzymywania kontroli nad obywatelami w formie restrykcji, bo jak mówi, pamięta podobne zasady z czasów polskiej komuny. Nie bez powodu, wielu kanadyjskich truckerów wzoruje się na polskiej Solidarności – w nagraniu zobaczycie jak wyglądają flagi stworzone z połączenia symbolu Solidarności i flagi Kanady. 

Krzysztof opowiada o zmianie w zachowaniu policji względem truckerów, jaka nastąpiła w ostatnich dniach; opowiada o zablokowaniu granicy amerykańskiej; mówi o tym jakie koszta ponosi będąc w demonstracji, oraz dlaczego jest na nie gotowy. Gość Radio RAMPA opowiada o swoich doświadczeniach z restrykcjami covidowymi, a także podkreśla – wbrew panującej narracji, że większość truckerów jest zaszczepiona. Protestujący twierdzą, że rząd ich okłamuje: “Kazali nam się zaszczepić jedną dawką, później drugą; trzeci booster, wielu jest już po czwartym boosterze, a nic się nie zmienia.” Krzysztof odpowiada również na krytykę pod adresem protestu – czy to truckerzy rzeczywiście paraliżują życie w Kanadzie?

Czy amerykańscy truckerzy rozpoczną podobne demonstracje? Na to liczą kierowcy z Kanady, a wielu z nich twierdzi, że pozostanie w demonstracji przynajmniej do momentu odpowiedzi ze strony Amerykanów. Posłuchajcie naszej pełnej rozmowy, okraszonej materiałami wideo z miejsca zdarzenia. 

Znany na Facebooku jako “Arctic Knight,” Krzysztof Różycki jeździ ciężarówką od ponad 30 lat. W Kanadzie wyrusza w najbardziej niebezpieczne trasy, na północ, po tzw. szlakach lodowych. 

Posłuchaj podcastu:

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here