Poszukiwana rodzina Polaka, który zginął na budowie w NYC

Advertisement

Aktualizacja: w ciągu 8 h od publikacji naszego materiału, udało się odszukać rodzinę zmarłego Stanisława Supińskiego w Polsce. Dziękujemy!

W poniedziałek, 21 października, krótko przed godziną 10 rano, doszło do wypadku na miejscu rozbiórki historycznej synagogi w dzielnicy Lower East Side na Manhattanie. W wyniku wypadku, zginął Polak, 62-letni Stanisław Supiński z Ridgewood. Ranny został również drugi Polak, Waldemar Klimaszewski, jego stan jest stabilny.

Obaj nasi rodacy pracowali przy rozbiórce synagogi Beth Hamedrash Hagodol przy 60 Norfolk St., kiedy doszło do zawalenia się jednej ze ścian konstrukcji. Nowojorski Departament Budynków bada sprawę, a do czasu jej wyjaśnienia, roboty zostały zawieszone. 

Zmarły Stanisław Supiński był członkiem związku zawodowego Local 78, zrzeszającego pracowników azbestowych. Jak powiedział w rozmowie z Radio RAMPA Paweł Gruchacz, zastępca komisarza w Local 78, na miejscu budowy były materiały azbestowe, stąd obecność członków Local 78.

Stanisław Supiński był pracownikiem firmy PAL Environmental, której właściciel zobowiązał się do pokrycia wszelkich kosztów związanych z pochówkiem zmarłego. Poszukiwana jest jednak beneficjentka zmarłego, którą jak ustalono, jest jego siostra. 

Paweł Gruchacz wraz z zarządem Local 78 zwracają się z prośbą o odnalezienie kontaktu do siostry zmarłego, Jolanty Angowskiej-Wiśniowskiej, zamieszkałej w Rzeszowie. Jeżeli posiadacie informacje kontaktowe, prosze przesłać je na email: [email protected] lub zadzwonić pod numer 347-266-3343. 

Mająca 120 lat, synagoga Beth Hamedrash Hagodol, stanowiła najstarszą kongregację ortodoksyjnych Żydów w Nowym Jorku. Dwa lata temu, budynek został zniszczony przez pożar, a jedyne co po nim zostało to jego zewnętrzne ściany. W miejscu tym zatwierdzono już nową budowę. Jak podaje New York Daily News, w poniedziałek, pracownicy mieli zająć się rozbiórką pozostałych, niestabilnych elementów starej konstrukcji. 

Miejsce rozbiórki

________________________
REKLAMA:
Block O’Toole & Murphy, LLP Wierzbicki – Wypadki | 646-863-5538 | www.blockotoole.com

Wybierz kancelarię z najlepszymi wynikami.

Wypadki

  • W Pracy
  • Na Budowie
  • Samochodowe
  • Na Posesji
  • Workers’ Compensation

Porozmawiaj bezpośrednio z polskim adwokatem za darmo

Pawel Wierzbicki – 646-863-5538

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here