Poznajcie polskiego tygrysa – Premier Morawiecki chwali na łamach amerykańskiego “Wall Street Journal” sukces gospodarczy Polski

Reklama - Advertisement

Premier Mateusz Morawiecki chwali na łamach amerykańskiego “Wall Street Journal” sukces gospodarczy Polski. W komentarzu zatytułowanym “Poznajcie polskiego tygrysa”, premier podkreśla, że dzięki polityce obecnych władz, z efektów szybkiego wzrostu korzystają wszyscy Polacy. 

Mateusz Morawiecki zwraca uwagę na fakt, że Polska została niedawno zakwalifikowana przez agencję Russell, do krajów najbardziej rozwiniętych, dołączając w ten sposób do takich państw jak Stany Zjednoczone, Niemcy i Korea Południowa. To owoc długotrwałego wysiłku, jakim jest budowa gospodarki rynkowej, na gruzach systemu komunistycznego, który pomogła obalić Solidarność w 1989 roku,” stwierdza szef rządu przypominając, że po obaleniu komunizmu, roczny dochód na głowę mieszkańca w Polsce wynosił zaledwie 1800 USD, podczas gdy obecnie sięga 16 tysięcy. 

Premier zwraca również uwagę, na dziesięcioprocentowy wzrost PKB, od zwycięstwa w wyborach Prawa i Sprawiedliwości oraz na redukcję deficytu z 7% w 2010 roku do 1,7% obecnie. Tłumaczy, że jest to efekt uszczelnienia poboru VAT i zmian w systemie podatkowym. Mateusz Morawiecki podkreśla, że obecnemu rządowi, udało się zwiększyć wsparcie dla polskich rodzin i przeznaczyć dodatkowe środki na pomoc młodym ludziom, by mogli wejść na rynek pracy. Nasz rząd kieruje swoją uwagę, na rozwój pomijanych obszarów wiejskich, pisze Premier dodając, że wszyscy Polacy powinni korzystać z ogromnego potencjału gospodarczego swojego kraju 

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here