Prawo do ciepłego lokalu – wszystko co musisz wiedzieć o ogrzewaniu w NYC

Date:

Mało kto wie, że najstarszy system ciepłowniczy powstał w 1882 w Nowym Jorku. System ten, wykorzystujący parę wodną jako nośnik ciepła, przetrwał w zmodernizowanej formie do dnia dzisiejszego.  W 2000 roku system parowy Nowego Jorku wyróżniono nagrodą Systemu Roku, przyznawaną corocznie przez District Energy Association. Niestety, niejeden nowojorczyk trząsł się z zimna w swoim lokalu, śpiąc w czapce i swetrze.  Inni ratowali się podgrzewanymi materacami, gorącą parą z garnka lub, w najlepszym razie, przytulając się do siebie nawzajem. Nieraz przyczyną była po prostu awaria, po której wszystko wracało do normy. Jednak co robić, gdy landlord nie chce naprawić usterki albo, co gorsze, nie ogrzewa lokalu, chcąc w ten sposób zaoszczędzić kosztem marznących lokatorów? Prawo nowojorskie chroni najemców. Należy zadzwonić lub zalogować się pod numer 311 i poinformować o problemie.

OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO LANDLORDA JEST 

  • ogrzewanie budynku w sezonie grzewczym. Sezon grzewczy 2016-2017 rozpoczyna się 1 października, a kończy 31 maja. Landlord bezwzględnie musi ogrzewać lokal, jeśli w godzinach:

– pomiędzy 6:00 AM a 10:00 PM temperatura na zewnątrz spada poniżej 55 stopni Fahrenheit’a (wymagana temperatura wewnątrz powinna w ostateczności wynosić 68 stopni Fahrenheit’a)

-pomiędzy 10:00 PM a 6:00 AM temperatura na zewnątrz spada poniżej 40 stopni Fahrenheit’a (wymagana temperatura wewnątrz powinna  w ostateczności wynosić 55 stopni Fahrenheit’a)

SUROWE KARY

Burmistrz NYC Bill de Blasio podkreśla, że ciepła woda i sezonowe ogrzewanie są dobrami obowiązkowymi, a nie luksusowymi i wszyscy gospodarze są zobowiązani przez prawo zapewnić ogrzewanie i ciepłą wodę w lokalach. Właściciele budynków są zmuszeni do wywiązania się z tego obowiązku. Z najbardziej opornymi, należy walczyć, dzwoniąc nawet kilkakrotnie pod numer 311, gdyż w końcu przyjdzie im zapłacić również za kontrolę budynków.

GRZYWNY ZA NARUSZENIE PRZEPISÓW TO

250-500 dolarów za dzień bez ogrzewania lub ciepłej wody

Jeżeli lanlord nie podporządkuje się natychmiast prawu i lokator drugi lub kolejny raz w ciągu obecnego lub ubiegłego sezonu grzewczego zawiadomi o naruszeniu prawa, kara wynosić będzie

500 – 1000 dolarów za dzień bez ogrzewania lub ciepłej wody

O skali problemu świadczy raport z ostatniego okresu grzewczego. Specjaliści z the Tenant Support Unit’s Team zapukali wtedy do 53 471 drzwi. The Department of Housing Preservation and Development nakłada koszty 200 dolarów za inspekcję, jeśli musi przeprowadzić trzy albo więcej kontroli w tej samej lokalizacji, w tym samym sezonie grzewczym. W ciągu ostatniego sezonu grzewczego łączna suma kar za inspekcje z tego tytułu wynosiła 148, 800 dolarów.

PROCEDURA ZAWIADOMIENIA WYDZIAŁU HOUSING PRESERVATION AND DEVELOPMENT

Ważne jest, aby od samego początku dokumentować korespondencję z landlordem. Maile lub kserokopie listów są najlepszym dowodem na istnienie problemu. Jeżeli landlord nie reaguje na nasze skargi, należy zgłosić sprawę pod 311, dzwoniąc lub logując się na stronie 311 i klikając MAKE A COMPLAINT: http://www1.nyc.gov/311/index.page

Nasz donos w ciągu trzech dni roboczych zostanie przekazany do Department of Housing Preservation and Development. Gospodarz dostanie ostrzeżenie i jeśli nie zareaguje, rozpocznie się dochodzenie. Inspekcje przeprowadzone są zazwyczaj między 9 a.m. a 10 p.m. Jeżeli masz, na przykład, małe dziecko, inspektorzy potraktują twój przypadek jako EMERGENCY i mogą zjawić się w Twoim lokalu nawet po 11 p.m. Należy zawiadamiać o wykroczeniu do skutku, czyli do momentu, kiedy inspektorzy będą mogli udowodnić, że temperatura w pomieszczeniu jest za niska. Niestety, nie ma innych sposobów walki z nieodpowiedzialnym landlordem.

Tylko nasza determinacja może zakończyć problem marznięcia w wynajmowanym mieszkaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

USA za strefą zdemilitaryzowaną w Zaporożu

Stany Zjednoczone poparły apel o utworzenie strefy zdemilitaryzowanej wokół...

Prokurator Garland o przeszukaniu w posiadłości Donalda Trumpa

Prokurator generalny USA Merrick Garland broni decyzji o przeszukaniu...

Noc spadających gwiazd

Noc z 12 na 13 sierpnia to Noc Perseidów....

Biały Dom ostrzega Iran

Biały Dom ostrzegł, że Iran poniesie surowe konsekwencje jeśli...