Premier do Polonii w Londynie: Możecie liczyć na wsparcie i zrozumienie przez rząd

Advertisement

Polska będzie chronić Polaków żyjących za granicą i zabiegać o ich właściwe traktowanie – powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania z Polakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii.

Możecie liczyć na wsparcie rządu i zrozumienie waszych problemów – zapewniła premier, która do Londynu przyjechała bezpośrednio z Paryża.

– W tej chwili Polska ma rząd, który stawia na swoich sztandarach hasła wolnościowe, solidarnościowe, patriotyczne. Dla nas jest ważne, żebyśmy mogli o sobie mówić, że jesteśmy dumnym polskim narodem, który ma państwo, z którym liczą się wszyscy w Europie i na świecie – powiedziała.

Zaznaczyła, że Polacy w Wielkiej Brytanii zaświadczają o tym, że wiara w to, co się czyni, oraz patriotyzm są fundamentami budowy tożsamości narodowej.

– W Polsce, naszej ojczyźnie, jest miejsce dla każdego Polaka, bez względu na to, czy mieszka w kraju, czy za granicą – zadeklarowała.

Premier Szydło apelowała do Polonii o wsparcie i promocję tegorocznego szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Źródło: http://kurier.pap.pl

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here