Prezydent Andrzej Duda otworzył Polską Agencję Inwestycji i Handlu w Nowym Jorku (video)

Reklama:

W poniedziałek, 24 września, Prezydent Polski Andrzej Duda oficjalnie otworzył placówkę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji w Nowym Jorku. Jest to jednocześnie czwarta, po Waszyngtonie, San Francisco i Los Angeles, placówka PAIH w USA.

“Stany Zjednoczone są jednym z najlepszych i najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, także w sprawach gospodarczych,” powiedział Prezydent, zaznaczając, że “Polska należy do jednego z najbardziej prężnych, najlepiej rozwijających się i przodujących europejskich rynków.”

Prezydent podkreślił, że wiele amerykańskich firm już rozwija się w Polsce, jako przykład podając firmy Coca-Cola i General Electric, a inne firmy decyduje się na założenie placówki w Polsce aby z naszego kraju, rozwijać się na rynki globalne.

“Namawiam wszystkich inwestorów z USA do zainteresowania się Polską, w szczególności w takich branżach jak IT i wszelkie nowoczesne technologie. Jestem przekonany, że spotkacie Państwo w Polsce młodych ludzi doskonale wykształconych, ambitnych, przygotowanych, a przede wszystkim inteligentnych i gotowych do pracy,” dodał Prezydent, podkreślając, że firmy amerykańskie w Polsce tworzą blisko 200 tysięcy miejsc pracy. 

Na szefa placówki PAIH w Nowym Jorku wybrana została Ewa Bindek, amerykańska prawnik, specjalizująca się w sprawach biznesowych i finansowych. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, przedstawiciele środowisk biznesowych z Polski i USA. Prezydenta przywitał republikański reprezentant stanu Nowy Jork w Izbie Reprezentantów, Dan Donovan, który podkreślając swoje polskie pochodzenie, wyraził słowa zadowolenia z rozwoju relacji handlowych między USA a Polską. Donovan powiedział również, że ma nadzieję, że Stany Zjednoczone zdecydują się na stworzenie swojej stałej bazy wojskowej w Polsce. 

Zagraniczne Biura Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski. Obroty handlowe pomiędzy USA a Polską w okresie sześciu miesięcy 2018 osiągnęły wartość ponad 8 mld USD. Wartość polskich inwestycji w USA szacuje się na blisko 1 miliard dolarów, jak podaje Kancelaria Prezydenta RP. 

Agencja Inwestycji i Handlu zastąpiła działalność Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji, który w Nowym Jorku zamknięty został w czerwcu br.


Pełna relacja audio na antenie Radio RAMPA 620 AM w sobotę, 29 września.

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

About The Author

Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

Related posts