Prezydent Andrzej Duda w ONZ na temat migracji

Reklama - Advertisement

19 września, w trakcie drugiego dnia swojej wizyty w USA, Prezydent Polski Andrzej Duda, wystąpił w Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie przemawiał na temat migracji. Prezydent podkreślił, że należy po pierwsze rozróżnić emigrację z powodów ekonomicznych, od uchodźctwa związanego z działaniami wojennymi i politycznymi – tylko poprzez umiejętne rozpoznanie każdego z nich, skuteczna pomoc będzie możliwa.

Tego samego dnia, Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami firm amerykańskich, w siedzibie firmy Reuters na Manhattanie. Po spotkaniu na Times Square, prezydent udał się do Konsulatu RP w Nowym Jorku, gdzie spotkał się z przedstawicielami środowisk żydowskich. Wieczorem, Prezydent weźmie udział w kolacji z członkami Polish-American Business Club.

Posłuchajcie pełnej wypowiedzi Prezydenta w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here