Prezydent Biden powołał pełnomocnika ds. odbudowy Ukrainy

Reklama - Advertisement

Prezydent USA Joe Biden ogłosił nominację Penny Pritzker na stanowisko specjalnego przedstawiciela USA ds. odbudowy gospodarczej Ukrainy. Zadaniem pełnomocnika będzie poszukiwanie i koordynacja inwestycji publicznych i prywatnych oraz otwarcie dla Ukrainy rynków eksportowych zamkniętych przez rosyjską inwazję.

Ogłaszając nominację dla Penny Pritzker, Joe Biden poinformował, że będzie ona kierować wysiłkami Stanów Zjednoczonych na rzecz odbudowy ukraińskiej gospodarki we współpracy z ukraińskim rządem, sojusznikami i partnerami Stanów Zjednoczonych, międzynarodowymi instytucjami finansowymi oraz sektorem prywatnym.

Biden dodał, że specjalny przedstawiciel USA będzie koordynować działania z partnerami Ukrainy za pośrednictwem platformy koordynacyjnej Grupy G7, aby zapewnić, że międzynarodowe wysiłki są komplementarne i wzajemnie się wzmacniają. Pritzker ma także pomóc ukraińskiemu rządowi przeprowadzić reformy niezbędne do wzmocnienia gospodarki. Podejmując kolejny krok w budowaniu Ukrainy pozostajemy niezłomnie zaangażowani w obronę jej wolności. Dzielni obywatele Ukrainy zainspirowali świat swoją walką i determinacją – dodał Biden i podkreślił, że Stany Zjednoczone pozostaną zaangażowane we wspieranie Ukrainy tak długo, jak będzie to konieczne.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Anthony Blinken/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here