USA ogłosiło nowe sankcje wobec Rosji

Reklama - Advertisement

Rząd Stanów Zjednoczonych nałożył kolejne sankcje na ponad 150 osób i firm w związku z bezprawną inwazją Rosji na Ukrainę. Są one wymierzone w podmioty zaangażowane w unikanie i obchodzenie wcześniejszych sankcji oraz odpowiedzialne za zwiększenie przyszłej produkcji energii w Rosji.

Szef amerykańskiej dyplomacji Anthony Blinken poinformował, że Departament Skarbu nałożył sankcje na ponad 70 podmiotów zaangażowanych w zwiększenie produkcji energii i zdolności eksportowych Rosji, działajacych w rosyjskim przemyśle metalurgicznym i wydobywczym. Z kolei Departament Stanu objął sankcjami dziesiątki podmiotów produkujących i zajmujących się naprawami rosyjskich systemów uzbrojenia, w tym pocisków manewrujących Kalibr, używanych przez siły rosyjskie przeciwko infrastrukturze cywilnej na Ukrainie. Amerykańskie restrykcje dotknęły także osoby powiązane z grupą Wagnera, zaangażowane w wysyłkę amunicji z Korei Północnej do Federacji Rosyjskiej oraz wspieranie wrogich działań Rosji w Republice Środkowoafrykańskiej.

Stany Zjednoczone oraz ich partnerzy i sojusznicy są zjednoczeni we wspieraniu Ukrainy w obliczu niesprowokowanej, nieuzasadnionej i nielegalnej wojny Rosji. Będziemy wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne – napisał w oświadczeniu Anthony Blinken.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here