Prezydent Donald Trump ocenia demokrację w Polsce

Reklama - Advertisement

12 czerwca, Prezydent Polski Andrzej Duda spotkał się po raz drugi z Prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu. Prezydentom towarzyszyły Pierwsze Damy.

Jeszcze w gabinecie owalnym, Prezydent USA powiedział, że nie jest zaniepokojony o demokrację w Polsce, a wręcz przeciwnie, uważa, że polska demokracja ma się świetnie, jako, że Polska nigdy nie rozwijała się lepiej niż obecnie.

W tym temacie, w trakcie konferencji prasowej, prezydent Trump zapytany został czy popiera to, że w Polsce sędziom zakańcza się kadencję przed jej upływem, na co odpowiedział stanowcze i krótkie “nie”.

Prezydent Duda wyjaśnił temat reformy sądownictwa, mówiąc, że trzeba być wychowanym i mieszkać w Polsce aby zrozumieć podłoże tego problemu. Wyjaśniając historię, dodał, że przeprowadzenie tej reformy, jest dla niego wypełnieniem obietnic, jakie złożył wyborcom. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here