Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden poinformował, że nie zdecydował jeszcze kiedy uda się do Polski. Amerykańskie media informowały wcześniej, że do wizyty prezydenta USA w Polsce mogłoby dojść w okolicach pierwszej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie.

“Nie podjąłem jeszcze decyzji, kiedy pojadę do Polski, ani nawet czy na pewno pojadę do Polski” – powiedział prezydent USA dziennikarzom przed odlotem helikopterem Marine One. Na pytanie, czy jest możliwe, że pojedzie również na Ukrainę, Joe Biden odpowiedział: “Możliwe, że pojadę do Polski, to wszystko”.

Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że data wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce nie jest jeszcze w stu procentach znana. Podkreślił jednak, że nie jest tajemnicą, iż Joe Biden do Polski się wybiera.

Piotr Mueller był pytany w czasie konferencji prasowej także o ewentualną podróż do Polski prezydenta Ukrainy, odpowiedział, że na razie nie ma takich informacji, ale nawet, gdyby taka wizyta była planowana, to ze względów bezpieczeństwa byłaby komunikowana dosyć późno.

Pod koniec stycznia prezydent Stanów Zjednoczonych, zapytany przez korespondenta Polskiego Radia o podróż do naszego kraju, powiedział, że wybiera się do Polski, nie wie jednak kiedy.
Amerykańskie media donosiły, że Biały Dom rozważa podróż prezydenta do Europy, w tym do Polski, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która przypada 24 lutego.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here