Prezydent Joe Biden zainaugurował 78. Sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden ostrzegł, że zgoda na rozczłonkowanie Ukrainy będzie oznaczać zagrożenie suwerenności każdego innego kraju. Podczas wystąpienia na 78 Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Biden zapowiedział, że USA i ich sojusznicy nie zaprzestaną wspierania Ukrainy. 

Prezydent USA wyraził przekonanie, że Rosja liczy, że świat się zmęczy wojną i pozwoli jej brutalnie atakować Ukrainę bez poważniejszych konsekwencji. „Czy jeśli porzucimy podstawowe zasady Karty Narodów Zjednoczonych, aby zadowolić agresora jakiekolwiek państwo członkowskie może czuć się chronione? Czy jeśli pozwolimy na rozczłonkowanie Ukrainy, niepodległość jakiegokolwiek narodu będzie niezagrożona. Odpowiedź brzmi nie” – mówił amerykański prezydent. Biden powiedział, że należy przeciwstawić się rosyjskiej agresji dzisiaj, aby odstraszyć innych potencjalnych agresorów w przyszłości.
“Dlatego właśnie Stany Zjednoczone wraz z naszymi sojusznikami i partnerami na całym świecie będą nadal wspierać odważnych obywateli Ukrainy, którzy bronią swojej suwerenności i integralności terytorialnej – i swojej wolności”- oświadczył. 

Wśród przywódców, którzy w sali Zgromadzenia Ogólnego słuchali wystąpienia amerykańskiego prezydenta był prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz prezydent Andrzej Duda, który wystąpił w debacie jako piąty. 

Wystąpienie Prezydenta USA Joe Bidena można wysłuchać pod linkiem:

https://x.com/WhiteHouse/status/1704137446361878656?s=20

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here