Prof. Andrzej Nowak – Stypendia PSFCU w NYC

Reklama - Advertisement

12 czerwca w Irving Plaza na Manhattanie, odbyła się gala wręczenia stypendiów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej dla licealistów i studentów.

PSFCU przeznaczyła w tym roku rekordową sumę 600 tys. dolarów na poczet funduszu stypendialnego. Złożonych zostało ponad 700 aplikacji, a stypendyści pochodzili z 11 stanów.

Na gali wykład wygłosił prof. Andrzej Nowak, którego książkę otrzymali wszyscy stypendyści. 

Prof. Andrzej Nowak, jest historykiem i sowietologiem. Specjalizuje się w dziejach rosyjskiej myśli politycznej oraz stosunkach polsko-rosyjskich w XIX i XX w. W 2002 roku uzyskał habilitację, a w 2011 roku tytuł profesora zwyczajnego. Kieruje Pracowniami Historii Europy Wschodniej w Instytucie Historii PAN i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 30 książek i blisko 200 artykułów naukowych oraz ponad 400 artykułów publicystycznych.
 
Był redaktorem naczelnym czasopism „Arka” i „ARCANA”. Ostatnie książki to „Klęska imperium zła” (Feniks 2021), „Między nieładem a niewolą” oraz „Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X–XXI w.” (Książka Roku 2022). Jego najważniejsze dzieło to „Dzieje Polski”, z których ukazało się 6 tomów.
 
Laureat wielu nagród, w tym nagrody Instytutu – Wacław Jędrzejewicz History Award (2011). W 2019 r. został odznaczony Orderem Orła Białego przez prezydenta Andrzeja Dudę w uznaniu za wybitne działania na polu historii i za propagowanie wartości patriotycznych.
 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here