Protesty podczas wystąpienia A. Blinkena na temat wsparcia Izraela i Ukrainy

Reklama - Advertisement

Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken mówił w Kongresie o konieczności wsparcia przez Stany Zjednoczone zarówno Izraela, jak i Ukrainy. Przemówienie szefa amerykańskiej dyplomacji było wielokrotnie przerywane przez protestujących przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy.

Sekretarz stanu Anthony Blinken zeznawał przez senacką komisją budżetową w sprawie wniosku prezydenta Bidena o 106 miliardów dolarów na sfinansowanie pomocy dla Ukrainy, Izraela i bezpieczeństwa granic Stanów Zjednoczonych.

“Konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie mają wyraźne powiązania. Odkąd odcięliśmy Rosji tradycyjne środki zaopatrywania wojska coraz częściej zwraca się ona o pomoc do Iranu. W zamian Moskwa dostarcza Iranowi coraz bardziej zaawansowaną technologię wojskową, która stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Izraela. Pozwolenie Rosji na zwycięstwo przy wsparciu Iranu ośmieli zarówno Moskwę, jak i Iran”.

Wystąpienie sekretarza stanu USA przerywali protestujący przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy: “Zawieszenie broni natychmiast” – krzyczeli protestujący. Gdy straż marszałkowska wyprowadzała jednego z protestujących okrzyki zaczynał wznosić kolejny. Protest zakończył się po kilkunastu minutach, po wyprowadzeniu z sali wszystkich aktywistów.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here