PSD im. Stanisława Moniuszki w Rockaway Park (Foto)

Reklama - Advertisement

Kolejną szkołą na trasie radiowej RadioNocki w Radio RAMPA była Polska Szkoła Dokształcająca im. Stanisława Moniuszki w Rockaway Park.

Dyrektorem szkoły jest Pani Agnieszka Misior.

Adres szkoły, to:

Parafia St. Rose of Lima
130 Beach 84 Street, Rockaway Beach, NY 11693. E-mail: [email protected]. Tel: (646) 283-1746

Ponieważ patronem szkoły jest Stanisław Moniuszko, tematem przewodnim była dyskusja związana właśnie z patronem szkoły. Ponadto, ze względu na okres świąteczny i wizytę św. Mikołaja w szkole, zapytaliśmy dzieci o ich specjalnego gościa.

W audycje zaangażowani byli jak zawsze uczniowie, rodzice i nauczyciele szkoły.

W codziennej audycji wysłuchać można opowieści, czytanej na role, i wzbogaconej o efekty dźwiękowe.

Uczniów zapytaliśmy o to kim jest św. Mikołaj, kim jest dla dzieci, dlaczego warto obdarowywać innych i jak każdy z nas zostać może św. Mikołajem.

Ponadto, w sekcji “Słownik Polski,” uczniowie tłumaczą nie proste często znaczenie słów takich jak bezinteresowność, dobroczynność, romantyzm, uczynność.

Rodzice dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi nauki języka polskiego w domu, oraz przygotowaniem dzieci do brania udziału w zajęciach w polskiej szkole.

Nauczyciele, mówią o tym jak skutecznie uczyć i o czym pamiętać muszą rodzice.

Zapraszamy do słuchania!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here