PSD im. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Riverhead, NY (Audio)

Reklama - Advertisement

Kolejną szkołą, na trasie naszej Radionocki była Polska Szkoła Dokształcająca im. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Riverhead, NY.

Dyrektorem szkoły jest Pani Bozena Mahmoud, a jej zastępcą Pani Ewa Załusińska, która pełni również funkcję prezesa terenowego Centrali Polskich Szkół Dokształcających w USA na terenie Long Island. To właśnie Pani Ewa była gospodarzem podczas naszego spotkania z uczniami, nauczycielami i rodzicami w tej szkole.

Adres szkoły, to:

515 Marcy Ave
Riverhead, NY 11901. Tel: (631) 594-1814

Strona www: http://www.polskaszkolariverhead.com

Nasza wizyta w szkole miejsce miała w niedalekiej odległości czasowej od 1050 rocznicy Chrztu Polski, nie mogliśmy więc tego tematu nie poruszyć z uczniami: jak rozumieją chrzest Polski, czym według nich był on dla państwa, jak postrzegają to pojęcie w czasach współczesnych?

Drugim tematem była pasja i talent: jak odkryć, a następnie pielęgnować talenty u dzieci? Jak młodzież zapatruje się na swój talent: czy to dla nich hobby czy plan na przyszłość? I w końcu, pytamy samych uczniów, jaki wpływ na rozwój ich talentu mają ich rodzice i nauczyciele.

W audycje zaangażowani byli jak zawsze nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele szkoły. Pedagogów pytaliśmy o too to jak skutecznie uczyć i jak w polskiej szkole, pielęgnować umiejętności dziecka.

W sekcji “Słownik Polski,” uczniowie tłumaczą nie proste często znaczenie popularnych polskich powiedzeń, takich jak “wywoływać wilka z lasu,” “cel uświęca środki,” czy “stara miłość nie rdzewieje.”

Rodzice dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi nauki języka polskiego w domu, oraz przygotowaniem dzieci do brania udziału w zajęciach w polskiej szkole.

Zapraszamy do słuchania!

Zobacz zdjęcia z naszej wizyty w szkole: http://radiorampa.com/psd-im-sw-maksymiliana-marii-kolbe-w-riverhead-ny-fotorelacja/

[vimuse id=”15″]

 

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here