Pułaski był kobietą?

Reklama - Advertisement

Naukowcy przedstawiają nowe dowody, z których wynikać ma, że Kazimierz Pułaski w istocie był kobietą lub był interseksualny. 

Naukowcy którzy użyli DNA aby zidentyfikować kości Generała Pułaskiego, są przekonani, że Bohater narodów Polskiego i Amerykańskiego, był albo “biologiczną” kobietą, która żyła jako mężczyzna, albo jego ciało nie spełniało standardowych definicji ciała kobiety lub mężczyzny, stąd Kazimierz Pułaski był interseksualny.

Wnioski badań opublikowane zostaną w dokument o nazwie “The General Was a Female,” wyprodukowanym przez Smithsonian Chanel. Jego premiera będzie miała miejsce w poniedziałek, 8 kwietnia. Link: https://www.smithsonianchannel.com/videos/how-casimir-pulaski-became-a-firm-favorite-of-george-washington/66608

Generał identyfikował się jako mężczyzna, jeździł konno i zwracano się do niego jako “on.” Jednak, jego szkielet, a szczególnie struktura kości twarzy i szczęki jest kobieca. Generał był również niewysoki, mierzył 5,2 – 5,4 stopy, według zapisów historycznych. Pomimo tego, Pułaski ochrzczony został jako chłopiec.

Są dwie teorie co do miejsca pochówku Generała, który zginął w czasie bitwy w Savanah, w stanie Georgia. Pierwsza mówi, że jego szczątki rozsypane zostały w oceanie. Druga mówi, że jego szczątki zostały umieszczone w specjalnym monumencie, który powstał w Savanah ku jego czci. Naukowcy mający dostęp do tych właśnie szczątek z monumentu, przez długie lata nie mogli potwierdzić czy DNA, które mają należy do Generała. Dopiero po ekshumacji zwłok jego pra-siostrzenicy w Polsce, udało się porównać te dwa DNA. 

Co więc z teorią, że Pułaski był kobietą? Pozostaje nam obejrzeć dokument Smithsonian Chanel. 

A Radio RAMPA o zdanie zapytało przewodniczącego Komitetu Głównego Parady Pułaskiego, Richarda Zawisnego. Zawisny przyznał, że nie wierzy, że to prawda. Dodał jednak, że może dzięki tej rewelacji, większa ilość Amerykanów dowie się kim był Kazimierz Pułaski. Posłuchajcie:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here