Radio RAMPA w rezydencji Ambasador USA Georgette Mosbacher w Warszawie

Advertisement

Radio RAMPA gościło w rezydencji Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, 13 listopada – zaledwie tydzień po formalnym ogłoszeniu przyłącznia Polski do Visa Waiver Program, a dwa dni po tym, jak Polacy mogli rozpocząć składanie aplikacji w systemie ESTA . Ujawniamy kulisy ogłoszenia tej decyzji – kto decydował o dacie? Jak wyglądał proces zniesienia wiz od strony praktycznej? Pytamy co dalej w kwestii relacji polsko-amerykańskich? Co teraz będzie priorytetem Ambasador Mosbacher?

Pytamy o relacje z polskim rządem, o to czy Panią Ambasador coś w Polsce czy polskiej polityce niepokoi? Jak sama powiedziała, nie jest zaniepokojona np. wolnością prasy w Polsce.

Co Pani Ambasador ceni w naszym kraju? Dowiadujemy się, że według niej, Polska w ciągu trzydziestu lat osiągnęła więcej niż niejeden inny kraj, a także, że to Polska jest, według Ambasador Mosbacher, liderem NATO we wschodniej flance.

Pytamy również o sytuację w USA – jak Prezydent Trump radzi sobie z procesem, który ma na celu postawić go w stan oskarżenia?

Monika Adamski, redaktor naczelna Radio RAMPA, pyta również o pierwsze wspomnienia Ambasador związane z Polakami? O to jak wyglądało jej zderzenie z rzeczywistością, już po przylocie do Warszawy. Czy uczy się języka polskiego?

A na koniec, kilka cennych rad dla wszystkich , a szczególnie polityków i ludzi biznesu: jak radzić sobie z ludźmi, przy których trudno być dyplomatą, a także, jaki był najbardziej pamiętny moment, w którym Ambasador usłyszała NIE i jak zmieniło to jej  życie.

Zapraszamy do obejrzenia pełnego wywiadu, a tymczasem, poniżej galeria zdjęć, prezentująca kulisy jego rejestracji.

Wywiad wideo: https://radiorampa.com/prosto-z-warszawy-wywiad-ambasador-usa-georgette-mosbacher-dla-radio-rampa/

 

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here