Radionocka – polska szkoła im. Jana Pawła II w Parsippany, NJ

Reklama - Advertisement

Zapraszamy do dosłuchania cyklu audycja RADIONOCKA, który zrealizowaliśmy tym razem odwiedzając Polską Szkołę Dokształcającą im. św. Jana Pawła II w Parsippany, NJ. Dyrektorem szkoły jest Pani Renata Gędzior.

Możecie odwiedzić stronę internetową szkoły: http://www.polskaszkolanj.com

Z uczniami szkoły poruszyliśmy tematy istotne: jaki element w polskiej szkole lubią najbardziej? Kim planują zostać kiedy dorosną, i jak zapatrują się na kwestię swojej zawodowej przyszłości? Czy dzieci czują stres?

Oczywiście, poprzez zabawę, uczymy. W związku z tym dowiecie się jak dzieci rozumieją takie polskie słowa jak AMBICJA, PRIORYTET, czy przysłowia, jak na przykład “budować zamki na lodzie.”

Od rodziców i nauczycieli cenne wskazówki dla wszystkich: jak skutecznie uczyć języka polskiego,  jak zachęcić dzieci do nauki w polskiej szkole, czego od polskiej szkoły oczekiwać?

Zapraszamy do słuchania!

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here