Radionocka w polskiej szkole Ogniwo w Trenton, NJ

Reklama - Advertisement

Kolejna szkoła na trasie radiowej Radioncki w Radio RAMPA! Tym razem odwiedziliśmy szkołę polską Ogniwo z Trenton, NJ. Szkoła dopiero co świętowała swoje 15-lecie, a obecnie uczęszcza do niej ponad 100 uczniów – od przedszkola po klasę maturalną.

Dyrektorem szkoły jest Pani Monika Zarzycka. Telefon kontaktowy do szkoły: 267-566-6208. Adres: 500 Smith Street Trenton, NJ. WWW: http://ogniwopl.com/

Z uczniami rozmawialiśmy na temat miłości – nasza wizyta przypadała w okolicach święta św. Walentego. Zapytaliśmy również o to czy uczniowie mają swoich idoli oraz bohaterów, i jak odróżnić jednego od drugiego. Ponadto, pytaliśmy o polską szkołę, maturę, a z nauczycielami i rodzicami rozmawialiśmy o tym jak zachęcić do nauki języka polskiego, jakie korzyści płyną z udziału w zajęciach w polskiej szkole. Zapytaliśmy również, jak rozwijać talenty u dzieci!

Zapraszamy do słuchania! Galeria zdjęć z naszej wizyty już wkrótce.

Poniedziałek 2-13-17

Wtorek 2-14-17

Środa 2-15-17

Czwartek 2-16-17

Piątek 2-17-17

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here