Radionocka w Szkole Języka i Kultury polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ

Reklama - Advertisement

Kolejna szkoła na trasie radiowej Radioncki w Radio RAMPA! Tym razem odwiedziliśmy Skołę Języka i Kultury polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ.

Dyrektorem szkoły jest Pani Ewa Sadowska – Chętnik. Szkoła mieści się pod adresem 210 Lanza Avenue, Garfield, NJ 07026, a więcej informacji o szkole możecie przeczytać na stronie internetowej: http://www.polishschool.info/

Z uczniami rozmawialiśmy o Konstytucji Polski – co uczniowie wiedzą o Konstytucji 3-go maja, dlaczego Polska Konstytucja była wyjątkowa? Dieci tłumaczą również, co oznacza być bohaterem obojga narodów. 

W sekcji słownik polski, prosimy dzieci o wyjaśnienie następujących polskich powiedzeń czy sformułowań: co to znaczy mieć polskie korzenie? Co oznacza przysłowie “Cudze chwalicie a swego nie znacie?”

Jak zawsze, porozmawialiśmy również z uczniami i nauczycielami, o tym jak uczyć skutecznie.

Galeria zdjęć: http://radiorampa.com/galeria-zdjec-szkola-jezyka-i-kultury-polskiej-im-sw-stanislawa-kostki-w-garfield-nj/

Zapraszamy!

Poniedziałek 5-22-17

Wtorek 5-23-17

Środa 5-24-17

Czwartek 5-25-17

Piątek 5-26-17

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here