Rajd „1050“ śladami pierwszych Piastów podczas Cabrio Poland 2016

Reklama:

Sierpniowy Zlot Cabrio Poland 2016 w Gnieźnie będzie doskonałą okazją do upamiętnienia 1050. rocznicy chrzutu Polski i inauguracji święta cabrio na Szlaku Piastowskim.  

Wraz z przyjęciem chrztu, w Polsce zmieniły się zwyczaje, kultura i religia. Symboliczne wydarzenie, będące wynikiem sojuszu zawartego z Czechami, jest dziś utożsamiane z początkiem państwa polskiego. – Chcemy przypomnieć uczestnikom Zlotu Cabrio Poland jedno z najważniejszych wydarzeń zapisanych na kartach historii naszego kraju. Fani aut z otwartymi dachami, którzy odwiedzą Wielkopolskę, będą podziwiać nie tylko piękno sylwetek samochodów, ale także historyczne miejsca, które zostaną im udostępnione do zwiedzania – podkreśla Arkadiusz Szczepański, Organizator Zlotu.

Uczestnicy Rajdu „1050“ odwiedzą kilka lokalizacji usytuowanych na Szlaku Piastowskim. Jego pierwszym ilustracja 2przystankiem będzie Ostów Lednicki, stanowiący główną część Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, w którym mieści się rezerwat oraz Mały Skansen. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć pozostałości grodu Mieszka I oraz baseny chrzcielne, które stanowią symbol chrztu Polski. Jedną z kolejnych atrakcji rajdu będzie Giecz, w którym w IX i X w. znajdował się gród i kilka osad. Dziś mieści się tam Rezerwat Archeologiczny.

Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dla kierowców, których szczegóły poznają na trasie rajdu. Na starcie uczestnicy otrzymają informację o pierwszym odcinku drogi, natomiast na kolejnych przystankach otrzymają dalsze wskazówki. W programie pojawią się konkurencje aktywizujące uczestników, zarówno pod kątem sprawnościowym, jak i sprawdzającym ich wiedzę. Przypominamy, że drugiego dnia Zlotu uczestnicy wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu – próbie bicia Rekordu Guinnessa. Honorowy patronat nad Zlotem Cabrio Poland 2016 objął Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Gniezna. Wśród sponsorów eventu znajduje się marka DrinkFood, dystrybutor Wody Świętokrzyskiej i napoju Dodoni.

plakat CP2016

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts