Rejs Niepodległości z nową załogą w drodze do Afryki

Reklama - Advertisement

Kolejni żeglarze na pokładzie Daru Młodzieży, który płynie dookoła świata w ramach Rejsu Niepodległości. 142 młodych ludzi wczoraj modliło się o pomyślne wiatry na Jasnej Górze, dziś w porcie na Teneryfie rzucą cumy i ruszą do Afryki. Nowa zmiana w Rejsie Niepodległości to studenci Akademii Morskiej w Gdyni oraz laureaci konkursu patriotycznego zorganizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Wczoraj młodzi żeglarze spotkali się w Częstochowie. Mszy świętej na Jasnej Górze przewodniczył biskup Marek Solarczyk – delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw młodzieży. 

Załoga, która dziś wejdzie na pokład “Daru Młodzieży”, ma opłynąć od zachodu Afrykę. Fregata wejdzie do portu w Dakarze, a potem, mijając owiane złą sławą wybrzeża Namibii, skieruje się w stronę Przylądka Dobrej Nadziei i zacumuje w Kapsztadzie w RPA. Tam dojdzie do kolejnej wymiany, a “Dar Młodzieży” ruszy później na Ocean Indyjski i Pacyfik.

Dokładny przebieg rejsu możecie śledzić na stronie: pl2018.org 

Posłuchajcie o szczegółach:

(IAR/RadioRAMPA)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here