Rekordowe tłumy na festiwalu w Amerykańskiej Częstochowie! Zobacz wideo

Reklama - Advertisement

51. festiwal polsko-amerykański w Doylestown, PA za nami! Duchową Stolicę Polonii odwiedziły rekordowe tłumy – już w pierwszy weekend pojawiło się 20 tysięcy osób!

W tym roku, już drugi rok z rzędu, na scenie wystąpił zespół GÓRALSI prosto z Polski. Nie zabrakło oczywiście występów wokalnych i tych tanecznych – tradycyjnych jak i bardziej współczesnych. Zatańczyć można było poleczkę, kupić polską bluzeczkę i oczywiście, zjeść polskie jedzenie.

Festiwal słynie z wielu atrakcji dla dzieci – specjalny teatr, karuzele, gry i zabawy, a nawet, przejażdżki konne  – to coś, o czym dzieci marzą co roku.

Amerykańska Częstochowa to miejsce, do którego odwiedzenia nie trzeba namawiać nikogo – kto nie mógł być, niech zobaczy razem z nami, jak było!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here