Rekreacyjna marihuana legalna w New Jersey

Reklama - Advertisement

W poniedziałek, gubernator stanu New Jersey, Phil Murphy, spełnił swoją przedwyborczą obietnicę. Murphy oficjalnie sfinalizował legalizację marihuany w stanie.

Prawo zezwala osobom powyżej 21 roku życia na używanie marihuany, legalne posiadanie do sześciu uncji marihuany, a także, reguluje kary za używanie marihuany dla osób poniżej 21 roku życia. Te aspekty prawa obowiązują natychmiastowo, a to oznacza, że osoby skazane np. za posiadanie poniżej 6 uncji marihuany, będą miały podstawy do umorzenia sprawy. Policja w New Jersey, nie może też zatrzymać nikogo za to, że czuje od niego marihuanę. Palenie marihuany jest zabronione w miejscach publicznych (parki, etc.).

Gubernator zapowiedział, że zanim sfinalizowane zostaną reguły jakimi rządzić się będzie ta branża, upłynie kilka miesięcy, a dopiero wtedy, marihuanę będzie można zakupić w New Jersey. Eksperci zakładają, że będzie to możliwe na początku 2022 roku. Kupno będzie możliwe na początku w istniejących już placówkach, zajmujących się dystrybucją medycznej marihuany. 

Zgodnie z nowym prawem, osoby poniżej 21 roku życia, przyłapane na paleniu marihuany: za pierwszym razem otrzymają pouczenie dla siebie; za drugim razem powiadomieni zostaną ich rodzice; przy trzecim przypadku zatrzymania, otrzymają skierowanie do odbycia programu edukacyjnego lub leczenie. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here