Rockway Beach, NY – Pięć miesięcy po Huraganie Sandy

Reklama - Advertisement

Rockway Beach, NY – Pięć miesięcy po Huraganie Sandy

W pięć miesięcy po huraganie Sandy Radio RAMPA  z mikrofonem i kamerą odwiedziło dzielnicę Rockaway, która była jedną z najbardziej zdewastowanych dzielnic Nowego Jorku. Rockaway Beach licznie zamieszkują Polacy – skupieni wokół parafi St. Rose of Lima oraz przy polskiej szkole im. Stanislawa Moniuszki.

Do dnia dzisiejszego Rockaway boryka się ze skutkami huraganu – zerwane molo, zdewastowane resturacje, domy i sklepy… Przy drodze wciąż widoczne są śmieci… W miejscach, w których stały domy dotknięte przez pożar, pozostały teraz puste dziury w ziemi… Breezy Point, dzielnica w której spłonęło kiladziesiąt domów, do dnia dzisiejszego zamknięta jest dla publiki, i odgrodzona jest barykadą samochodów policyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wizyty na Rockaway Beach, gdzie rozmawialiśmy z Polonią zamieszkującą tamtejsze tereny, z dziećmi polskiej szkoły. Wspominamy co działo się podczas huraganu, jak skutki huraganu daja we znaki w codziennym życiu, i czy planują przeprowadzkę w bezpieczniejsze miejsce?

 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here