Rodzice sierżanta Ollisa, który oddał życie za polskiego żołnierza, Honorowymi Ambasadorami Polski

Advertisement - Reklama

Podczas uroczystości inaugurującej plebiscyt “Ambasador Polski”, Linda i Robert Ollis, otrzymali tytuł Honorowych Ambasadorów Polski w USA. Plebiscyt jest ideą koncernu KGHM Polska Miedź, który jest firmą o globalnym zasięgu. Gala miała miejsce 20 września w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

Linda i Robert Ollis to rodzice Michaela Ollisa, sierżanta wojska amerykańskiego, który w 2013 roku, w trakcie wspólnych walk w Afganistanie, oddał swoje życie ratując Karola Cierpicę, żołnierza Wojska Polskiego. Od tego tragicznego wydarzenia, Linda i Robert Ollis, są bardzo blisko Polonii i Polaków, a jak sami mówią, przez Polskę wyróżniani są bardziej niż w Stanach Zjednoczonych. 

Rodzina Ollisów założyła fundację imieniem Michaela Ollisa, a jednym z największych jej wydarzeń, jest organizowany co roku bieg, w rodzinnej dzielnicy Michaela, na Staten Island. Jak podkreślają Ollisowie, na Polonię zawsze można liczyć, a szczególnie podkreślili oni bezinteresowną pomoc, jaką otrzymują od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Podczas gali obecny był CEO Naszej Unii Bogdan Chmielewski.

Dyrektor do spraw projektów strategicznych KGHM Andrzej Kensbok powiedział, że dla firmy bardzo ważne jest, aby wspierać polską kulturę i promować Polskę na świecie. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here