Korespondent Bryan – relacja jedynego amerykańskiego dziennikarza w Warszawie w 1939 roku

Reklama - Advertisement

19 września w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, odbyło się spotkanie upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Tego wieczoru, zgromadzeni goście, zobaczyć mogli fragment dokumentu Korespondent Bryan, który stworzony został w oparciu o zdjęcia i filmy Juliena Bryana, jedynego amerykańskiego dziennikarza, który przebywał w Warszawie w czasie gdy wybuchła II Wojna Światowa.

Jak podkreślił Konsul Generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski, relacja Bryana jest szczególnie ważna bo należy do obcokrajowca. 

Współorganizatorem wydarzenia była firma BKEV, zajmująca się promocją i marketingiem, również Polski. Dyrektor Piotr Piasecki, obecny był na gali w Nowym Jorku. 

Gościem z Polski był przebywający w Nowym Jorku poseł Zbigniew Gryglas. Wśród gości również, Rita Cosby, amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia, której ojciec Ryszard, był Powstańcem Warszawskim. Rita podkreśliła jak ważna jest relacja Juliena Bryana dla następnych pokoleń. 

Wydarzenie połączone zostało z multimedialną prezentacją wystawy “Walka i Cierpienie,” o losach Polaków w trakcie II Wojny Światowej. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here