Rozstrzygnięto drugi Plebiscyt “Polak z Pasją”!

Reklama - Advertisement
Na pierwszym planie, zwycięzcy plebiscytu, od lewej: Agata Kuliś, zdobywca Nagroda Słuchaczy, Łukasz Zięba, zdobywca Nagrody Głównej, Robert Bronchard, zdobywca Nagrody Publiczności
Na pierwszym planie, zwycięzcy plebiscytu, od lewej: Agata Kuliś, zdobywca Nagroda Słuchaczy, Łukasz Zięba, zdobywca Nagrody Głównej, Robert Bronchard, zdobywca Nagrody Publiczności

 

10 kwietnia, w sali Grand Prospect Hall na Brooklynie, podczas drugiego balu Radio RAMPA, ogłoszono zwycięzców trzech nagród Plebiscytu “Polak z Pasją.”

Nagrodę Główną, w wysokości $2000, przyznaną przez jurorów, zdobył Łukasz Zięba, tancerz, obecnie jedyny polski tancerz w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Łukasz, wygraną, tak jak zapowiedział w udzielonym w Radio wywiadzie, przeznaczy na dalszy rozwój swojego talentu i szkolenie warsztatu, jeszcze w tym roku czekają go warsztaty taneczne Springboard Danse Montreal w Kanadzie.

Nagrodę Publiczności, w wysokosci $1000, przyznaną przez gości Balu, zdobył Robert Bronchard, pianista. Robert wygrał po dogrywce z Miłoszem Pierwołą, podroznikiem i założycielem firmy EXP Adventures, z którym w pierwszym głosowaniu, zdobyli równą ilość głosów. Panowie, jeszcze przed ogłoszeniem zwycięzcy, zadecydowali, że którykolwiek z nich wygra, podzielą się nagrodą. Robert jak obiecał, tak też uczynił i po odebraniu nagrody, oświadczył, że podzieli się nią z Miłoszem. Nagroda Publiczności przyznawana była przez Radio RAMPA w tym roku po raz pierwszy.

Nagrodę Słuchaczy, w wysokości $500, przyznaną przez słuchaczy Radio RAMPA, w głosowaniu, które trwało przez miesiąc przed balem, zdobyła Agata Kuliś, wokalistka, studentka Berklee College of Music w Bostonie. Jak powiedziała Agata po odebraniu nagrody, “ta nagroda jest dla mnie najważniejsza, bo przyznana została przez słuchaczy, a ja jestem wokalistką.

Każdy z uhonorowanych otrzymał symboliczną statuetkę Mikrofonu Radio RAMPA.

PzP 2015 Nominowani
Nominowani i Jurorzy Drugiej Edycji Plebiscytu Polak z Pasją. Od lewej u góry: Renata Bonar, Robert Bronchard, Caroline Baclawski, Łukasz Zięba, Justyna Kuczaj, Sylwia Ptak, Natalia Liaszkiewicz, Grzegorz Kogut, Agata Kuliś, Miłosz Pierwoła. Od lewej, u dołu: Marek Skulimowski, Marcin Wrona, Rita Cosby, Michał Ogórek, Barbara Kosmowska, Elżbieta Sokołowski.

 

W tym roku, w skład jury, które decydowało o wyborze zwycięzcy, ale i kontrolowało i sprawowało pieczę nad przyznaniem nagrody publiczności, weszli: Rita Cosby, amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia, trzykrotna zdobywczyni nagrody Emmy; Marcin Wrona, dziennikarz, korespondent telewizji TVN w USA; Elżbieta Sokołowski, prezes Polonia of Long Island; Marek Skulimowski, dyrektor firmy INGLOT Cosmetics USA; Karolina Zmarlak, Polska projektantka mody działająca w USA; Małgorzata Mazurek, stojąca na czele katedry polskiej Columbia University; Michał Ogórek, polski dziennikarz; Barbara Kosmowska, polska pisarka.

Swoją obecnością na Balu Radio RAMPA gości zaszczycił Eric Adams, prezydent dzielnicy Brooklyn – była to pierwsza gala zorganizowana w środowisku polonijnym, w której udział wziął Adams. Adams powiedział jak dumny jest z tego, że pełni swoją funkcję, w dzielnicy Brooklyn, tak licznie zamieszkiwanej przez Polonię.
PzP 2015 Eric Adams
Od lewej: Eric Adams, prezydent dzielnicy Brooklyn i Artur Adamski, prezes Radio RAMPA

 

Od lewej: Monika Adamski, redaktor naczelna Radio RAMPA, i Rita Cosby, dziennikarka, trzykrotna zdobywczyni nagrody Emmy

W tegorocznym plebiscycie nominowanych było dziesięciu wyjątkowych Polaków z Pasją: Sylwia Ptak, pisarka, Agata Kuliś, wokalistka, Grzegorz Kogut, motocyklista, Natalia Liaszkiewicz, tatuażystka, Robert Bronchard, pianista, Renata Bonar, aktorka, Miłosz Pierwoła, podróżnik i założyciel firmy EXP Adventures, Łukasz Zięba, tancerz, Caroline Bacławski, aspirująca studentka medycyny, Justyna Kuczaj, założycielka firmy Waggin Wheels Express. Do finału, decyzją jurorów, przeszli Łukasz Zięba, Natalia Liaszkiewicz i Grzegorz Kogut, którzy odpowiedzieć musieli na dwa pytania jurorów.

Wśród gości byli przedstawiciele polonijnych biznesów, organizacji i mediów, rodziny i znajomi nominowanych. Do tańca grał zespół Zambrowiacy.

Dziękujemy wspaniałym nominowanym, jurorom oraz gościom Balu Radia za uczestnictwo, zaangażowanie i masę dobrej energii! Zdjęcia i relacja wideo już wkrótce na stronie www.RadioRAMPA.com

Od lewej: Pawel Pikul, Monika Pikul, Anna Matlewska, Monika Adamski, Artur Adamski - Radio RAMPA
Od lewej: Pawel Pikul, Monika Pikul, Anna Matlewska, Monika Adamski, Artur Adamski – Radio RAMPA

 

 

 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here