Rząd USA nakazuje inspekcje Boeingów 777

Reklama - Advertisement

Amerykański rząd nakazał przeprowadzenie inspekcji Boeingów 777 wyposażonych w silnik taki jak ten, który rozpadł się w powietrzu w sobotę w samolocie lecącym nad Kolorado. Linie lotnicze United Airlines wycofały tymczasowo z rozkładu maszyny z takimi samymi silnikami.

W Boeingu 777 linii United Airlines lecącym z Denver do Honolulu, miała miejsce poważna awaria. Według relacji pasażerów doszło do eksplozji silnika, który rozpadł się na kawałki. Jego fragmenty spadły z wysokości 4 tysięcy metrów na podwórka domów w miejscowości Broomfield, położonej 30 km od Denver. Pilot natychmiast zawrócił i wylądował awaryjnie na lotnisku, na którym wystartował. Żadnemu z 230 pasażerów i 10 członków załogi nic się nie stało. 

Federalna Agencja Lotnictwa wszczęła dochodzenie i zarządziła inspekcję samolotów wyposażonych w silniki Pratt & Whitney PW4000. W Stanach Zjednoczonych latają 24 takie maszyny.

 (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here